Jenže hledání té pravé klece nebylo tak jednoduché, jak jsem původně předpokládala. Měla jsem představu, že seženu opět klec s poloprůhledným plastovým spodním dílem. Jenže kromě kleci Ferplast pro papoušky a jedné maličké klece pro křečka jsem jinou vhodnou neviděla. Obeslala jsem dokonce několik internetových obchodů, zda by alespoň neměli potuchu, jak to s tímto sortimentem vypadá, avšak všude jsem dostala negativní odpověď. Na server www.ifauna.cz jsem dokonce napsala inzerát, kdo by poradil, kde takovou klec koupit. Nikdo se neozval. Jelikož holky rostly a začaly si lézt po hlavě, jednoho dne jsem se přestala honit za nesehnatelným a koupila klec.
Ta je vidět na druhém obrázku. Velkou výhodou jsou velká dvířka a současně dvířka posuvná ve "stropě" klece. Vzdálenost jednotlivých drátů je také větší než u staré klece, takže se morčátka i lépe pozorují. Ke kleci byla přidaná veliká napáječka (třetí fotografie) a plastové jesličky, které se u mě moc neužijí. S klecí jsem maximálně spokojená a Eliška také, velikost je nyní odpovídající.
Na dno klece dávám noviny a na ně vrstvu hoblin. Speciální podestýlky, které chytají vlhkost, např. některé typy pro kočky, odmítám používat. Morčátka většinou ochutnají, co se dá a případně, i co se nedá a mohlo by jim to způsobit zdravotní problémy. Klec čistím zhruba každé tři dny, v zimě i jednou za týden. Většinou během této doby ještě malou porci nové podestýlky přisypu, většinou do jednoho kouta, kam Eliška chodí nejčastěji na záchod a kam si shodou okolností i nejraději lehá :-). Seno dávám volně na zem, morčátko ho u nás sežere většinou dříve než ho stihne počůrat, případně ho dávám tam, kam na záchod nechodí :-))). Misku používám těžkou, jakmile použiju nějakou lehčí, je osud směsi v ní zpečetěn a zvrhnut do hoblin.
Elinka má na svém kontě zlepšovák, patent. Na fotkách klecí je vidět část překrytá ručníkem. Ten v podstatě supluje domeček. Je vhodný ke schování se, ale neizoluje tolik zvířátko od okolí. Ručník je v kleci od doby, co jsem si Elinku přinesla domů. Jenže Elinka jednoho dne vnoci zjistila, že je velmi výhodné si do ručníku skočit a udělat si z něho "houpací síť". Eli to pak naučila i svoji dceru a velmi často se stávalo, že dokonce obě najednou nocovaly v síti, jak onomu vynálezu říkám. Jinak je naprosto běžné, že několikrát denně v síti Eliška odpočívá. Ručník je přiskřípnut mezi spodní část klece a horní část klece a připevněn kolíčky na prádlo, u větší klece stačí tři kolíčky z jedné strany a tři z druhé a spolehlivě Elišku unesou. Velmi často se stává, že až žasnu, jak je Eli schopná se v síti válet a rozkošnicky vystrkovat nohy do všech směrů.