Fotografování


Fotím velmi ráda a fotím hodně. Záliba začala v dětství, kdy můj táta fotil a jak bylo kdysi zvykem, sám vyráběl černobílé fotografie. Byl to vždy přímo svátek, většinou v sobotu se na vanu umístila dřevěná deska, na ní veškeré technické vybavení, misky na roztoky, vana se naplnila vodou, rozsvítila se červená lampa, zavřelo se a vše začalo. Fotopapír naexponovat, vyvolat, ustálit, šup do vody. Táta většinou vyráběl fotografie dlouho do noci, takže jsem chodívala spát a ráno se hrnula ke kuchyňské lince, na které byly rozprostřené všechny nové fotky. Mělo to své kouzlo a poezii.

Můj první foťák byla Smena na kinofilm. Měli jsme i externí expozimetr, ovšem většinou jsem fotila bez něho. Výsledek nebyl tak strašný. Můj pořádný foťák byl Zenit, který mám funkční dodnes. Před několika lety nastala éra digitálních foťáků. Dlouho jsem po něm toužila, ale zpočátku byla jeho cena poměrně vysoká. První digitál byl značky Olympus C2. Velmi jednoduchý, zcela automatický. Ještě donedávna jsem s ním fotila. Musím říci, že na makro fotky byl naprosto skvělý. Vše je ovšem něčím vykoupeno a fotky ostatní jevily známky jistého rozmazání. Nevím sice, proč měl tento fotoaparát problémy s ostřením, ale slyšela jsem obdobný postřeh i z jiného zdroje.

Můj současný foťák je Olympus SP 510. Jsem s ním velice spokojená.

V následujících albech si můžete prohlédnout některé fotografie z mojí "dílny" :-). Upozorňuji, že jsem naprostý amatér, fotím pro radost, nefotím žádné umění. Fotím tak, jak se mi to líbí. Již jsem slyšela názor, že moje fotky jsou jen nehodnotné "cvaky". Budiž, respektuji tento názor. Přesto doufám, že někoho prohlížení fotek alespoň trochu potěší. Omlouvám se za nešetrně umístěné copyrighty, ovšem už jsem se několikrát setkala s některými nenechavci, co moje fotografie vydávali za své a umisťovali na své weby.


Album zvířat

Album rostlin

Album krajin a scenérií


Pro účely diskuse o fotografování je zde tato návštěvní kniha

Pár fotek navíc

Morčata a ostatní domácí miláčci

Moje milovaná morčičí slečna Fifi, která už bohužel není mezi námi
Psoun prériový mého bratrance ....
.... se nechá rád chovat .....
.... a drbat na bříšku

Starší černobílé fotografie, avšak někdy o to zajímavější

Detail květu a včely
Detail chrobáka
Toto byly moje začátky v gymnastice v roce 1981 :-)

Přírodní záběry

Západ slunce, zachycený před lety okolo Silvestra, podruhé už se mi nic podobného nepovedlo
Zimní nálada

Detail růže

Podhříbek se schovává ...

Zvířata

Vydra v pražské ZOO
Samice páva s mládětem na Konopišti
Kasuár s mládětem v pražské ZOO
Dravec spíše pozemní

Nosorožec při odpočinku v pražské ZOO
Odpočívající želva
Sameček labutě

Líbající se sloni v ZOO
Slon hladí slona
Capybara v pražské ZOO

... a ještě jedna capybara ...
... a znovu capybara
Odpočívající capybary