Odlovené keše


Lovíme moc rádi, ale nelovíme denně. Lovíme většinou o víkendech a pokud není příhodná chvíle, tak ani o víkendu. Geocaching se nám tak stává spíš vzácnější a to je jen dobře. To těšení se, až zase vyjedeme, je bezvadné. Zde je seznam keší, které jsme zatím navštívili a k tomu komentář, jak se nám líbily.

31.8.09 GC1TDDE Kamenjak Sandy Beach - v Chorvatsku jsme ulovili jen jednu keš. Zaprvé bylo šílené horko a za druhé naše vypůjčená autonavigace (naše byla v opravě) neměla v Chorvatsku téměž žádnou mapu. Kombinace obojího způsobila, že se nám moc lovit nechtělo a lovili jsme tedy jen díky tomu, že naše pláž byla kousek od keše. Takže jsme si udělali pěší výlet kousek od koupacího místa. Umístění bylo poněkud problematičtější, sama bych se ke keši nedostala. Bylo zajímavé lovit keš u moře, dívat se odtamtud na moře, pláž a ostrovy. Považuji tuto keš za opravdu vydařenou.

20.8.09 GC1PVT3 Narcissus poeticus - ve slovinských Alpách v březnu volně na loukách kvetou divoké narcisy. Musí to být nádhera. Narcisy jsme sice neviděli, ale užili jsme si nádherný výhled z nádherné posekané louky u lesa, vonící senem. Všude v okolí jsou lesy, louky plné sena a krav a nádherné výhledy. Keš byla pěkně umístěná.

19.8.09 GC1DN9P Bohinjsko Jezero - Zlatorog - ocitli jsme se na druhé straně jezera a dali se do hledání. Místo bylo poměrně mudloprázdné, chvilku jsme počkali, až zmizí poslední mudla a dali se do vykutání keše z úkrytu. Na této straně Bohinjského jezera jsme nikdy nebyli. A bylo na co se dívat, nad potokem, tekoucím patrně do jezera, se tyčila stěna hor, nad kterými se opět vznášely paraglidy. Byli jsme jen kousek od slapu Savica, tam jsme ale nakonec nepokračovali.

19.8.09 GC1DN9J Bohinjsko Jezero - Ribcev Laz - při výletu na Bohinj jsme si vyhlédli dvě kešky. První byla tato, druhá bonusová, odvozená od té první. Opět bylo strašné horko a moc rádi jsme zalezli do stínu stromů a hledali keš. I přes koruny stromů se zadařilo poměrně rychle. Vyzbrojeni souřadnicemi "bonusovky" jsme se vydali dále. Bohinjské jezero je moc pěkné, krásně čistá modrozelená voda, v ní ryby, které vidíte do nejmenších detailů, nad jezerem vrchol Vogel s lanovkou, létající paraglidy ...

18.8.09 GC1GGCJ Jereka - Miniature Canyon - vydali jsme se na keš do divoké alpské přírody a byli jsme zvědaví, co nám autor keše přichystal. Nejdříve to vypadalo celkem příjemně, ale kaňon se nakonec silně zúžil, popadané stromy po nedávné bouři skoro ucpaly přístupovou cestu, v korytě potoka byl jíl a naše obuv přestávala odpovídat terénu, to už bylo na pohorky. Chvílemi jsme chtěli keš vzdát, ale cíl se blížil a byla by škoda vzdát kousek od cíle. Na konci se jsme našli úžasné místo, jezírko ve skále, do kterého padal malý vodopád. A na úrovni vodopádu byla i keš, skrytá sice poměrně málo, ale vzhledem k tak zapomenutému místu naprosto bezpečně uložená. Bylo to sice horší, než jsme mysleli, ale stálo to opravdu za to.

18.8.09 GC1RD97 Soteska Vintgar - soutěsku jsme navštívili v šíleně horkém počasí, abychom se tam ochladili. A ochladili. Vůbec se nám odtamtud nechtělo. Keš jsme se snažili ulovit již den předem, kdy jsme soutěsku celou prošli, ale zjistili jsme, že se nachází někde pod koncem stezky. Takže jsme se druhý den vydali k místu z druhé strany a zjistili jsme, že se nakonec dalo dostat ke keši již den předem :-). Inu tak to dopadá, když člověk nečte listing a nevezme si na pomoc autonavigaci s mapou. Ale našli jsme i jiný přístup k soutěsce a prohlédli si hydroelektrárnu. Turisté nám trošku znesnadňovali lovení, ale chvíli nastalo mudloprázdno a odlovení pak již nebyl problém. V keši jsme našli Country Side Hopper a pokusíme se ho přesunout do Německa.

17.8.09 GC1BNF9 The devil's castle - keš se nachází na hradě Kamen. Hrad je částečně rozbořený, přesto stojí za to jej navštívit. Dle mého mínění byl velmi dobře skryt před očima dobyvatelů poměrně hluboko v údolí mezi alpskými vrchy a nebylo snadné jej jen tak najít. Sice je na vršku, ostatní vysoké "kopce" ho však ze tří stran zcela chrání a je pořádně viditelný pouze odspodu od městečka a to ještě až když pod ním stojíte. Umístění keše bylo velmi pěkné, klid na logování, i když na místě bylo určité množství turistů. Skvělý zážitek.

16.8.09 GC1TMV5 Oasis in the city of steel - kousek od našeho dovolenkového bydliště se vyskytovala tato keš. Takže jsme se večer vypravili na lov. GPS nás hnala ale poměrně dost mimo cílové souřadnice, patrně koruny stromů. Ale našli jsme :-). Jde o pamětní místo s vysazeným parkem, který se skládá z mnoha druhů dovezených dřevin. Dendrologové si zde příjdou na své.

16.8.09 GC1578X Little Lake - první keš v zahraničí ve slovinských Alpách. Tzv. Zelence jsou opravdu unikátním místem. Jezírko má nádherně zelenou vodu a kromě normálního přítoku vyvěrá část vody ještě ze dna. A nad tím vším ční vrcholky Alp. Vskutku nádhera. Keš byla umístěna čistě, jen signál v místě trochu zlobil. Shrnuto krásný zážitek.

8.8.09 GC154J4 Griselda - cestou z Šibeničáku jsme se zastavilo nedaleko v lesoparku. Zamrzelo nás jen to, co jsou někteří kačeři schopni bez uzardění do keše vložit. Rozšláplý kus autíčka bez podvozku opravdu není nic, co by do keše patřilo. Tento nešvar se ale bohužel dá vidět v mnoha keších. Každopádně tato keš nás zavedla na pěkné místo a za to děkujeme.

8.8.09 GC1DY8D Výhled ze Šibeničáku - při výletu na rodinnou akci jsme se zastavili zde. Počasí bylo výstavní, místo kouzelné s překrásným výhledem. Jelikož vše bylo opravdu fajn, vypustili jsme zde náš experiment Travel Express Geocoin "Cache in cache". Uvidíme, jak se mu bude dařit.

2.8.09 GC18NM1 TB Hotel letiště Ruzyně - rozhodli jsme se podívat, jak takový TB hotel vypadá. A chtěli jsme se také pokochat nějakými těmi travel bugy a pomazlit se s geocoiny. Tak se nám to opravdu povedlo. Za šíleně horkého počasí jsme se vydali na letiště, ztratili jsme se, protože od poslední návštěvy se tam jaksi doprava trochu změnila. Našli jsme ale velmi vhodné místo na parkování kousek od keše. Takže stačilo se jen pěšmo přiblížit. Podle logů jsme si mysleli, že umístění je horší. Nakonec nás to mile překvapilo. Keš byla nacpaná TB a GC a bylo skvělé se v nich přehrabovat, sledovat, kam má který namířeno a vybírat, který vyzvedneme, jelikož se chystáme na cesty. Nemohli jsme se přehrabovat moc dlouho, protože se do nás opíralo slunce a začali jsme se vypařovat vedrem. Takže honem zalogovat a stejnou cestou zpět. TB hotel se nám hodně líbil a před cestami jej navštívíme, abychom pomohli nějakým putovním předmětům. Vyzvedli jsme JaKaty´s Kroksík a zoufale se rok po Čechách potulující CLF #21503.

25.7.09 GC1QX1C Kryšpálkov - k rybníčku jsme dorazili po krásné nové asfaltce a pak se vydali pěšky. Nějak se nám nechtělo zase do vysoké trávy, tak jsme šli po cestě podél rybníku a udělali jsme dobře. Našli jsme na břehu hromadu zrní, na kterém se pásli vodní ptáci a malí kapříci. Kapři dokonce plavali natolik v mělké vodě, že jim vykukovaly hřbetní ploutve. Pasoucí se kapři ... opravdu zajímavá podívaná. Kousek odtamtud jsme našli keš, ale opět nebyla uvnitř tužka, takže náš log chybí.

25.7.09 GC1NY14 Tank - ještě si pamatuju, když na místě opravdu tank stával. Jsem již pamětník :-))). Cestou z Jemniště jsme zaparkovali také u památníku. Následně přisvištěli jiní kačeři a vzali keš ztečí, přímo za šipkou. Nechtělo se nám vysokou travou, tak jsme louku obešli a kačeři mezitím stihli odlovit, zalogovat a vypařit se, protože jsme je už ani koutkem oka nezahlédli. Našli jsme bez problému, jen jsme se nezalogovali do logbooku, protože chyběla tužka a vlastní jsme zrovna neměli.

25.7.09 GC10M70 Jemniště - počasí bylo sice nevyzpytatelné, ale vydařilo se. Prošli jsme se zámeckou zahradou, zakotvili na skvělý oběd v restauraci a posilněni jsme se vydali za keškou. Úkryt pěkný, kousek od zámku. Celkový dojem velmi dobrý.

19.7.2009 GC1KB0R Historický vodovod - dostali jsme se do končin, kde jsme nikdy nebyli. Ani nás nenapadlo, že najdeme poměrně hustě zalesněný kout přírody. Měli jsme místo naší GPS vypůjčenou a ta nám tedy dávala do těla. V podstatě jsme šli skoro naslepo. Takže jsme nejdříve zavítali do místa, které hintu odpovídalo, ale byli jsme vedle. Cestou zpět jsme ještě koukli na místo jiné, které nám také přišlo geopodezřelé, ale při bližším zkoumání nic. Nakonec z jiného pohledu jsme úkryt odhalili, bylo hodně zřejmé. Keš byla pěkná, ze všech tří dnešních "krabiček" máme velmi dobrý pocit.

19.7.2009 GCQXGQ Vidoule - pokračovali jsme v cestě, v mírném bahně po včerejších vydatných deštích a v rozježděných kolejích po čtyřkolkách. Znovu jsme si prohlédli novou výstavbu, no ... mám radši jinou architekturu, ale jinak výhled opravdu pěkný. Při hledání jsme měli problémy s hintem, představovali jsme si to trochu jinak, než jak to v reálu vypadalo, ale podařilo se. V keši jsme vyzvedli kopii geocoinu Simple "Poison". Rozhodně kopie neodsuzujeme, netvrdíme, že z něj nemáme radost, že to není ono apod., protože sami jsme také kopii vypustili. Ono stále dokola se koukat na to, jak se vám geocoiny a travel bugy ztrácejí, to taky není nic moc. A sponzorovat zloděje novými originály, to taky nemá dlouhodobě smysl. Nehledě na to, že při ztrátě je škoda nevyužít trackovací číslo. Takže ano, uvidíme rádi i kopie, obzvlášť když budou zajímavě řešeny a uděláme pro ně to samé co pro originály, tedy maximum. My sami možná taky ještě nějaké ty originály vypustíme, ale rozhodně ne v nějakém velkém počtu.

19.7.2009 GC1T9WC Schwarzenberský pivovar Jinonice - znovu jsme se vydali do Jinonic na odlov, protože se nám tam prostě líbilo. A tentokrát jsme nechtěli zůstat u kešky jediné. První přišla na řadu tato. Umístění dobré, výhled velmi pěkný. Museli jsme keš lépe zamaskovat, ale jinak vše bez potíží. Našli jsme uvnitř štítek od travel bugu a řetízek, takže jsme hrabali v obsahu keše a přemýšleli, co k tomu ještě může patřit. Nakonec jsme sebrali čínský přívěšek, který jediný mohl být ke štítku připevněný, ale i tak jsme si nebyli jisti, nakonec kus TB mohl zůstat někde úplně jinde. Ale nakonec jsme na gc.com zjistili, že opravdu máme vše na to, abychom znovu TB složili. Jde o TB Jackie ChanTalisman.

4.7.2009 GC1Q04Z Jinonický zámeček - velmi pěkná krátká multina. Zavede vás na místo, které v okolí asi jen tak někdo nepředpokládá. Krásná finálka, čistá a navíc máte neuvěřitelný klid na logování, pokud tedy kešujete v době vegetace. Moc příjemná keš, děkujeme ownerovi.

27.6.2009 GCZZGP Obora Hvězda - po delší zdravotní pauze znovu začínáme kešit. V oboře Hvězda na Bílé Hoře bylo opravdu hezky, i když blátivo. Keš je umístěna na velice pěkném místě, jen je nepřesně zaměřená, takže držet se šipky skoro nemá smysl. Raději hledejte kačerským instinktem. Prohlédli jsme si geocoin WIDGEON, ale s sebou jsme ho nebrali, abychom ho zbytečně nezdržovali na své cestě, když teď kešujeme tak málo.

11.4.2009 GC1EG2W Vrážský statek - drive in keš. Dle ownera nelze keš jinde umístit. V logu před námi se objevuje stížnost, nám nepřišlo umístění nijak strašné. V našem případě druhá kolektivně logovaná keš.

11.4.2009 GC12VQD Mokropeská kaplička - nádherné velikonoce, počasí jak vymalované. Ve společnosti "kačerských" přátel jsme se nakrmili v blízké restauraci Luna a pak se vydali za keškami. Chvilku jsme pravda hledali, nemaje GPS a pověstné šipky. Nakonec nalezeno, čím víc lidí, tím lépe :-D. Pěkná malá keš, dobře ukrytá.

4.4.2009 GCVCCJ Linguistic mystery - za naprosto dokonalého jarního počasí jsme vyrazili za touto mysterkou, co jsme měli chvíli v merku. Vyluštěno jsme měli od minulého týdne. Na relaxaci jak dělané, ale musejí se zapojit mozkové závity :-). I když okolí keše známe, zavedla nás mysterka tam, kde jsme ještě nebyli. Nádherný výlet. Úkryt se nám také moc líbil. Keš je naditá věcmi. Dáváme jedničku s hvězdičkou.

28.3.2009 GCMNQ0 Nový zámek - konečně bylo znát, že přichází jaro, tak jsme vyrazili. Místo mě příjemně překvapilo a rádi se na místo vrátíme někdy v létě nebo pokročilém jaře, abychom si místo lépe prohlédli. Zámek se nám líbil i skanzen, který je s ním propojen. Zahrada okolo je velice pěkná a časem bude ještě hezčí. Multikeš nás zmátla v poslední fázi zjišťování finálky, myslíme si, že zadání je už neaktuální, ale odhadli jsme dobře.

22.3.2009 GCQXCH Lány - od Slámovky jsme zamířili do Lán. Do parku jsme nemířili, takže jsme šli okamžitě lovit. Keš by si možná zasloužila důstojnější místo. Okolí je mírně nevábné. Je hůře dostupná, ale možná je to spíš dobře vzhledem k silné návštěvnosti místa.

22.3.2009 GC1208A Slámovka - stále nepřišlo jaro, takže jsme byli zase nabalený a bylo proč. Na vyřešení multikeše je třeba si zopakovat formáty souřadnic. Cesta lesem k finálce byla velmi příjemná, les pěkný, procházka příjemná. Finálka je uložena ve velmi zajímavém místě, jak napovídá listing. Jen škoda, že lidé využívají odlehlých pěkných míst k odkládání odpadků. Ale nebylo to tak strašné. Opravdu pěkná keš, příjemný zážitek. Našli jsme 50 Hides Geo-Achievement Coin.

15.3.2009 GC1A5BE Řepské pomníky a sochy - za naprosto šíleného počasí jsme se rozhodli ulovit jen nějakou pražskou keš. Tak jsme zkusili prozkoumat Řepy. Multikeš je dobře poskládaná, stage jsou jasné stejně jako indicie. Finálku jsme opravdu na konečném místě nečekali. Uložená je hodně nenápadně. Našli jsme zde Gereta´s Maped.

7.3.2009 GC10XMK Le chiffre indechiffrable - tak tahle keš byla pěkný oříšek. Muselo se rozšifrovávat více šifer postupně, neprozradím jak a jaké. Ale zadařilo se a to poměrně rychle. Takže jsme tuto keš z radosti nad získanými souřadnicemi museli odlovit a to hned. Autor keše vybral nádherné místo, lépe to snad ani nešlo. Keš byla vzorně čistá, vyčištěná od braku, jaký se často najde v keších. Z keše jsme vyzvedli "Karaj, Iran" Unite for Diabetes Travel Bug.

7.3.2009 GCX0D1 Černá skála - další na řadě, výhled naprosto luxusní, až jsme litovali, že ještě nepřišlo jaro a že nemůžeme posedět, pokochat se. To bychom totiž asi celkem vymrzli. Úkryt dobrý, jen jsem si vyhrála se zamaskováním. Kdo navštívil, chápe proč :-).

7.3.2009 GCW33Y Cestou na hrad - dnešní výlet byl naplánován tak, abychom cestou k příbuzným navštívili keše pokud možno přímo na trase. Povedlo se. Tato přišla na řadu jako první. Byl to motoristický odlov, opět jsem trénovala řízení a parkování na místě bylo celkem problematické, bahno, nerovnosti terénu, couvání do polí. Byla slušná zima, šílený vítr. Našli jsme bez problémů.

28.2.2009 GCN2NW Dračí doupě - výjimečná keš. Sice jsme si na odlov nevybrali nejlepší počasí a celkem silně klouzali po svahu na bahně, ale zážitek skvělý. Chvilku jsme hledali, nakonec našli. Uložení je nevídané. Doporučujeme určitě baterku :-).

28.2.2009 GC1843A Mluvící šustící - luštění chvilku trvalo, počítání po nalezení správných informací úspěšné. Vyrazili jsme za podmračeného počasí, ale celkem za tepla. Krásný les. Opravdu jsme se krásně prošli a jaký klid tam byl ... Pěkná keška, tématická na špunty do uší. Vložili jsme náš kanadský coin.

15.2.2009 GC19MGP Chodovská škola - zajímavá tradicionálka. Budete okolo ní chodit a neuvidíte ji :-). Pěkné maskování.

15.2.2009 GC1GDQT Košíkovský potok - snadno vyluštěno, rychle doplněny indicie pro zbývající výpočet a úspěšně odloveno. Docela pěkný zbytek přírody v sousedství sídliště.

15.2.2009 GC16F2T Filmové hlášky - pro milovníky starších českých filmů snadno vyluštitelná mysterka. Odlovena za slunečného, mrazivého a větrného počasí cestou na návštěvu příbuzných. Zajímavý úkryt, jen aby keš jednou nezmizela kdesi v hlubinách, neřeknu čeho :-).

7.2.2009 GCWHF2 Přírodní park - Holé vrchy - úžasná procházka kousek za Prahou na tajícím ledu, klouzalo to jako blázen. Škoda, že jsme se nemohli rozhlédnout do kraje, byla zrovna mlha. Vložili jsme náš Czech 2007 Geocoin Copy.

20.1.2009 GC1FD06 Statenice local - neplánovaná keška při náhodné cestě tím směrem. Keš poukazuje na historický objekt, který je v naprosto havarijním stavu. Je sice zajímavý, ale bohužel žádná pěkná podívaná. Jinak keš sama o sobě má dobrý úkryt, jen ta pestrobarevná igelitka, v které byla, mohla způsobit problémy, poněkud svítila zdálky.

17.1.2009 GC1KC64 RN N1 Stodůlky - zajímavá mikrokeš s takovým malým "zádrhelem" :-). Odlovena při lovení multiny Central Park. Problém bylo soustředění mudlů v okolí, museli jsme se kvalitně maskovat a vše se podařilo, jak utajit keš před mudly, tak i odlovit.

17.1.2009 GCV15X Central park - multi keška v centrálním parku v Praze 13 (Stodůlky, Lužiny, Butovice). Zrovna bylo celkem dost sněhu, zima naštěstí tak akorát. Obešli jsme pozvolna všechny stage a díky jasně daným instrukcím se dostali k cíly. Finálka je ale na celkem dost frekventovaném místě, i když je to diskutabilní, možná si tam nikdo nezasvěcený nikoho z kačerských řad nevšimne.

2.1.2009 GC192HK Křišťálová studánka - vyluštěno rychle, ještě jsem neztratila nutné znalosti z dětství. Místo v zelené oáze na Kladně. Studánka byla v té době omrzlá, alespoň nebylo okolo bahno. Umístění keše znamenité, jen bylo v době naší návštěvy silně zamudleno a museli jsme čekat.

2.1.2009 GC19DKE Pára nad hlavou - vyluštěno rychle, odloveno současně s dalšími třemi keškami v jednom dni. Elektrárna je bezva, jsem zaměřená na takovéhle stavby, možná i proto, že tatínek v jedné pracoval. Během logování jsme elektrárnu poslouchali, vyluzuje zajímavé zvuky.

2.1.2009 GC1HJ2G Uč se synku... - loveno za mrazivého počasí s ležícím malým popraškem sněhu. Budova, kde se sbírají indicie, je vážně nádherně zdobená. Finálka na klidném místě, keš stylová, hodnotíme slovem pěkné. Pro zájemce kousek od místa sběru indicií bezva restaurace.

28.12.2008 GCNY56 Doba bronzová - tak tuhle keš jsme vzali na dva pokusy. Při prvním jsme během luštění strašně promrzli, takže jsme si vzali indicie s sebou domů a doluštili v teple, abychom se zpět vrátili jen o pár dní později a dokončili započaté dílo za soumraku za velice mrazivého počasí. A povedlo se. Opravdu pěkná keš s "mezistupněm". Vložili jsme náš druhý putovní předmět The Travel Slug Geocoin a vyzvedli Skeletons In The Closet.

28.12.2008 GC1EY7M Zakleté panny - luštění proběhlo poměrně lehce a úspěšně. Místo je jak v pohádce, výhled při příjezdu na místo a nádherný les při hledání keše. Právě zde jsme našli Darkghost Oklahoma Geocoin.

21.12.2008 GC18JMZ Usedlost Šafránka - usedlost jsme znali, ale okolí nikoliv. Keš je úžasná, čistě uložená a opravdu veliká. Jedním slovem skvělé. Také proto jsme sem uložili náš první putovní předmět The Lighting Travel Bug. A z keše jsme vyjmuli soutěžní GGM - luchu.

14.12.2008 GCX618 Skalní jezírko - po keši Vrba mlátička jsme se obalili bahnem ještě víc a přitáhli domů snad půlku pole. Lom je úplně zastrčený a nikdy bychom ho asi neobjevili, nebýt geocachingu. Škoda jen, že lidi mají zvláštní vlastnost z tak pěkných míst po určité době udělat smetiště. Keš je ale pěkná, na čistém místě a s pěkným výhledem.

14.12.2008 GC10QEY Vrba mlátička - tak tahle keš se povedla. Sice jsme chvíli hledali přístupovou cestu a během přibližování se jsme se obalili bahnem tak, že byl problém vůbec jít, ale strom je naprosto úžasný a keš je provedená také bravurně. Doporučujeme.

14.12.2008 GC156J3 Menhir - Zbuzany Menhir sice pěkný, nová zástavba poněkud diskutabilní, ale to by nevadilo. Spíše nám vadilo přehrabovat se na smetišti z rostlinných zbytků ze zahrad obyvatel domků. Keše by měly být na hezčích místech. Navíc by keš měla být spíše z plastů, ne z korodujících materiálů, ale to je jen drobnost. Kdyby uvnitř nebyl Schleswig - Holstein Geocoin, možná bychom vrtání se v kompostu vzdali. Proč se keš neposune kousek jinam, kde není takový binec?

10.12.2008 GCWJJH Kostel sv. Antonína - naprosto neplánovaná akce. Navštíveno cestou od doktora bez GPS. Nalezeno jen podle ortofotomapy. Kostel pěkný, znám ho pohledem z okna ze základní školy. Místo uložení keše neutěšené, silně znečištěné psí populací. Keš ale na čistém místě, viděli jsme první magnetku.

6.12.2008 GC14X25 Gekoní cache - tak ta nám dala. Luštění dalo velkou práci, hlavně bylo nutné najít ten správný zdroj informací pro luštění. Ale jinak nelitujeme, že jsme se tak dlouho přehrabovali ve fotkách gekonů, naopak. Nádherná zvířata. Po návštěvě ZOO úspěšně odloveno.

6.12.2008 GC14FDV grrr grrr tygrrr - keš byla vybrána proto, abychom splnili cíl ZOO Geocoinu, nalezeného ve Velikonoční keši. Tato keš v ZOO Praha se odlovovala i za špatné počasí nesnadno, stále někdo kolem procházel a navíc je keš zaměřená hodně nepřesně, takže svádí k hledání úplně někde jinde. Ale ulovili jsme. Jinak místo uložení moc pěkné, velikost velmi překvapující. No a tygr samozřejmě kouká okolo, co že to tak ty lidi hledají v jakých divných krabičkách se to vrtají :-).

29.11.2008GC19NXD Snoopyho rybářská cache - luštění maličko namáhavější, sice jsme akvaristé, ale studenovodní ryby tedy příliš neznáme. Odloveno za mrazu na ledu. Rybník, u kterého se keš nachází, musí být v létě na rybaření jak dělaný, plno pěkných míst k posezení u břehu.

29.11.2008 GCV1JD Velikonoční cache - luštění proběhlo bezproblémově. Keš se nachází v úžasném prostředí plném ptactva. Nebýt keše, nikdy bychom tuto oázu v přírodě nenavštívili. Vyzvedli jsme ZOO Geocoin a rozhodli se splnit jeho misi.

17.11.2008 GCTDY0 Computer Cache #1 - luštění během nemoci. Vyluštěno s určitou dávkou sil, informace pro vyluštění ale nakonec nalezeny. Keš se nachází v pěkné nám zcela neznámé oblasti. Odloveno za zimy, ale nalezeno rychle. Logbook velmi stylový, náplň keše taktéž.

17.11.2008 GCZPN3 Wikipedia Tribute - luštění během nemoci, pro znalé jistě rychlovka, pro neznalé nutnost mírného vzdělání se v oblasti Wikipedia. Keš je kombinovaná, část luštění lze provést doma, část pouze v terénu, tam může být i určitý zádrhel. Nalezeno a během poměrně nízké venkovní teploty odloveno. Pěkný výhled na letiště.

1.11.2008 GC19940 Babinského poklad - tak to bylo něco. Cesta od Louštína je bezproblémová. Les, kterým se ke keši přibližujete, je pěkný a i přístup ke keši nevykazuje nějaká problémová místa. Při hledání keše musíte být pozorní, chválím provedení. Nezvyklé, pěkné.

1.11.2008 GCKZEA Louštín - odloveno při cestě do Krušovic. Opět jsem řídila a ani si nepamatuju, jak. Výstup byl poněkud náročnější, obzvlášť když má v sobě kačer silnou dávku antibiotik. Ale dosáhli jsme vrcholu. Uložení dobré, jen poměrně silný provoz. Výhled normálně jistě skvělý, ale jak jinak, v našem případě padla mlha a nebylo vidět skoro na špičku nosu.

28.10.2008 GC18TQZ Hradníkova tramvajová cache - tak toto je fakt něco. Uložení keše nevídané. Doporučujeme.

26.10.2008 GC1G3VX Ploskovská kaštánka - odlovili jsme opět za výstavního počasí. Znovu jsem trénovala řízení a tentokrát již v našem vlastním autě Peugeot, i když tehdy nám ještě úplně neříkalo pane. Kaštánka je velmi rozsáhlá a princip uložení keše je vážně velmi vydařený. Dojem skvělý.

25.10.2008 GCTZ7B Špionská - skvěle provedená keš, musela dát hodně práce. Místo může působit v noci poněkud strašidelně. Odlovili jsme prvně s novou GPS Garmin EtrexH s našimi známými, s kterými jsme původně absolvovali křest geocachingem.

19.10.2008 GC1A2Y0 Kaple Nalezení Sv. Kříže - stále pokračující krásný slunný podzim, teplo, dojem tudíž skvělý. Kaple je zastrčená mezi kolejištěm a vlnitým plotem, chudák je úplně odříznutá od světa a i přístup k ní byl složitější. Zasloužila by si kulturnější místo. Ale jinak je to velice hezká stavba. Keš odlovena hned. Naše první mikrokeš. V současné době je keš přesunutá jinam, první nějak zmizela patrně rukama jakýchsi nenechavců.

18.10.2008 GCV9B3 Buližník cache - poslední z dnešní tréninkové řidičské série, keš na pěkném místě, dobře odlovitelná. Výhled zajímavý, pro některé nepěkný. Nová zástavba Velkých Přílepů je trošku podivná. V keši jsme nalezli další trackovatelný předmět Travel Bug Macek. Takže toho dne jsme zjistili, jak má vypadat geocoin i travel bug.

18.10.2008 GC11V8J Na památku ... - tento den neměl plnit roli jen lovení keší, ale i trénink řízení auta, který jsem já, novopečená kačerka, poměrně nedávno vybojovala formou složení závěrečné zkoušky v autoškole. Takže jsme nasedli do ještě vypůjčeného auta a vyrazili. Trénink byl krušný, ale nutný. Keš z edice Významné stromy byla velmi pěkná, strom okouzlující. Škoda, že byl podzim. Keš doporučujeme, okolí je pěkné, jen ten prasečák neladí do ideálního okolí, ale lze ho ignorovat. Je přeci jen dál. Úkryt lze dobře nalézt, je vidět, že je keš dobře opečovávaná. Vložili jsme do keše předmět rebus, zatím se nám nikdo neozval s vysvětlením, co je ta divná černočervená kartička. Udělali jsme totiž chybu a výzvu o rozluštění předmětu jsme napsali do logbooku, ale měli jsme předmět opatřit lístečkem. Třeba se ještě někdo dodatečně ozve. Máme připravené i další rébusy :-).

18.10.2008 GC1AKPG MortyWorld - stále pěkné podzimní počasí a touha chytit nějaký ten trackovatelný předmět. A zadařilo se, náhodou, ale i to se počítá. V keši byl nakonec jiný coin než byl zalogovaný, ale radost z nálezu byla obrovská. Pomocí buzoly a navigace do auta jsme zvolili ideální fyzicky nenáročnou přístupovou cestu. Pak ale nastal problém, chvíli trvalo, než jsme našli. Ale našli. Pěkná keš. Krásný výhled. A bezva coin .

12.10.2008 GCRQ6W Štědrovečerní keš - po prostudování všech možných informací o kešování jsme chtěli také ulovit nějaký ten geocoin nebo travel bug, samozřejmě jsme přehlédli, že logy hlásí, že v této keši už žádný není. Ale nevadilo to, opět nádherné podzimní počasí, krásný rybník, poměrně lehce nalezená keš.

11.10.2008 GCZ2W3 Sv Eustach - naše první a nezapomenutelná keš, nádherné počasí, krásný výhled, pěkná multi cache, jen ten kopeček, ovšem pro zdatné kačery žádný problém :-). Přiznejte se, kdo vložil dovnitř propisku jedné společnosti s dvěma zdvojenými písmeny? :-D