Naše cestující travel bugy a geocoiny

Naše předměty kromě zatím jednoho docela cestují. Ten jeden bohužel byl ukraden s celou keší v Mexiku. Shodou okolností šlo o originální velmi pěkný geocoin, což je škoda. Ale nedá se nic dělat. Už si asi hodně rozmyslíme, jestli posílat originály pěkných geocoinů. Spíše asi budeme posílat méně krásné, levnější. Vím, že tím jistým způsobem ochuzujeme kačery od krásných zážitků, kterým nalezení těchto předmětů v keších bezesporu je, ale co máme dělat. Je lepší, když nevyšleme takovou krásu, ale předmět bude cestovat, než když se po pár skocích beze stopy ztratí.

Náš první travel bug se jmenuje The Lighting TB a byl vyslán do světa 21.12.2008. Zatím svého cíle (Francie) nedosáhl, ale konečně je alespoň v zahraničí. Sama jsem zvědavá, kdy a jestli do té Francie dorazí.
Náš druhý cestující předmět je The Travel Slug Geocoin a vycestoval na pouť 28.12.2008. Jak ho tak na cestě pozoruji, asi se do cílového Japonska jen tak nedostane. Ale kdo ví. Je to otázka štěstí, jestli se dostane do rukou někoho, kdo do této země vycestuje. Pouť to ale jednoduchá nebude. Zatím se toulá po vlastech česko - moravských a vrátil se nám z Prahy do Prahy.
Náš Travel Ingot Geocoin jsme vyslali dne 23.1.2009 a nemá stanoven jednoznačný cíl. Zatím se mu daří, navštívil Paříž a nyní je v Nizozemí. Na začátku cesty se stala kuriozní situace, kdy se coin během pěti skoků po Praze vrátil neúmyslně do startovní keše.
Czech 2007 Geocoin jsme dostali darem. Mince je nádherná. Chtěli jsme ji poslat do světa, ale současně si ji nechat doma. Udělali jsme tedy kompromis a vlastnoručně jsme vyrobili kopii. Nechtěli jsme ale vyrobit jen kartičku s fotkou geocoinu. Takže jsme vyrobili 3D kopii a že to nebylo jen tak jednoduché. Někteří kačeři trochu ohrnují nos nad naším výrobkem, ale máme i pozitivní reference. Každopádně 3D rozměr je značný, kopie je dokonce o něco větší než originál a že je tedy co v rukou podržet. Konkrétní cíl stanoven není. Copycoin zatím vycestoval do Německa, přesunul se do Itálie a nyní ho má v držení nizozemský kačer. Uvidíme, co bude dál.
Canada 2007 Geocoin jsme také dostali darem, ale s požehnáním darujícího jsme coin vyslali. Bohužel je ztracen. Jak to tak vypadá, tak s celou keší, která také zmizela. Stalo se tak v Mexiku. Přesto máme dobrý pocit aspoň z toho, že odcestoval tak moc daleko a že jeho umístění nám na fotografiích vyrazilo dech. Něco takového jsme viděli leda tak v televizi. Posuďte sami, přikládám pár nejkrásnějších fotografií : Pláž, ještě pláž, okolí keše.